Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Zuzana Ilková – druhá na Českém poháru talentované mládeže

Ve dnech 26.-27.8.  se naši mladí střelci zúčastnili finále Českého poháru talentované mládeže, které se konalo v Plzni. Na ČPTM se střílí ze sportovní malorážky, a to ve dvou disciplínách - 60 ran vleže a polohová disciplína 3×20 ran (vleže, vkleče, vstoje).

Postup si naši mládežníci museli vybojovat v předcházejících třech kolech konaných postupně dvakrát v Ostravě a jednou v Plzni. První dvě kola jsou rozdělena na Moravskou a Českou část. Třetí kolo je společné, střílí se v Plzni, a to na elektronické terče, které se používají na všech mezinárodních závodech. Do finálového kola se probojovali v disciplíně sportovní malorážka 60 vleže Zuzana Ilková, Radek Kalný a Radek Jestřabík. Do olympijské disciplíny 3x20 pak Radek Kalný, Jakub Hlaváček a Zuzana Ilková.

V disciplíně SM 60 ran vleže se umístnil Radek Kalný na 8. místě s nástřelem 576 bodů, Radek Jestřabík na 28. místě s nástřelem 560 bodů a Zuzana Ilková na 12. místě s nástřelem 577 bodů.

Další den se střílela olympijská disciplína SM 3x20 ran. Tento závod je velmi náročný pro závodníky. Velkou radost trenérům udělala Zuzana Ilková, která nástřelem 556 bodů obsadila celkové 2. místo, a to se ztrátou dvou bodů na vítězku. Ani další naši závodníci se nestratili a drželi krok s těmi nejlepšími. Radek Kalný obsadil konečné 12. místo s nástřelem 534 bodů a Jakub Hlaváček 15. místo s 527 body.

 

                                               zuzana_ilkova_2._misto.jpg