Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Velká cena Olomouckého kraje

Dne 17.11.2011, v den státního svátku, jsme s našimi svěřenci zahájili střeleckou „vzduchovkovou“ sezónu v Šumvaldu. Konala se tam Velká cena Olomouckého kraje. Na vyšší výsledky si ale nějaký ten rok musíme ještě počkat, neboť nám odrostla další generace úspěšných střelců do 14 let. Začínáme tedy formovat novou sestavu, a teprve se uvidí, kam se „prostřílí“. I tak si odvezl Vít Turčin stříbrný pohár na nástřel 291 bodů. Soutěžil v kategorii do 12 let, stejně jako Nicol Šopíková, Jakub Hlaváček a Matěj Blaha. Nicol byla šestá (281 bodů), Jakub sedmý (281 bodů) a Matěj desátý (262 bodů).

V kategorii do 14 let soutěžily Zuzana Ilková a Aneta Opluštilová. Obě dvě začaly už střílet kromě disciplíny VzPu 30 ran vleže také olympijskou disciplínu VzPu 40 ran vstoje. Ta je stěžejní, samozřejmě společně s výsledky, pro zařazení do skupiny T -talentovaná mládež. Zuzana, která si již svými vysokými výsledky zajistila postup do této skupiny a ještě rok bude startovat i vleže, nastřílela v Šumvaldu 286 bodů a obsadila 7. místo. Aneta byla devátá za nástřel 283 bodů.

V disciplíně VzPu 40 ran vstoje v kategorii Ženy, juniorky, dorost si vystřílela zlato nástřelem 382 bodů, dnes již zkušená Martina Bahulová. Letos si svými výsledky zajistila také postup z kategorie T - talentovaná mládež do kategorie M – záloha reprezentace. Zuzana Ilková zde střílela svůj první závod vstoje. Nastřílela skvělých 352 bodů, které ji vynesly na pátou příčku.

 

       martina_bahulova-1.misto_.jpg       vit_turcin-2.misto_.jpg      ostrozska_vyprava.jpg