Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Uh. Ostroh opět v záři medailí a titulů MČR pro rok 2019

Ve dnech 13. a 14.7.2019 náš klub a potažmo i Město Uh. Ostroh reprezentovala výprava „perkusáků“ na Mistrovství České republiky ve střelbě z předovek, které se konalo v pro nás dalekém Sokolově. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2017“ ve dvanácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve třech disciplínách. Naše výprava měla letos pět zástupců, kteří ukázali, že se s ostrožskými střelci musí na MČR počítat. Přivezli totiž sobě i nám – 5 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile.

Tři zlaté medaile a zároveň tři tituly „Mistr republiky pro rok 2019“ a jednu stříbrnou medaili si vystřílel pro sebe i náš klub Miroslav Malůš. Zlaté medaile získal v disciplínách Vettetli – perkusní puška civilní s nástřelem 98 bodů, v Tanegashima – doutnáková puška za 96 bodů a na poslední zlatý titul dosáhl společně s Pavlem Dostálem a Miroslavem Halabrínem. Toto klubové družstvo nastřílelo v disciplíně Pforzheim – perkusní puška civilní 287 bodů. Do své sbírky si Miroslav Malůš ještě přidal stříbro z disciplíny Hizadai - doutnáková puška vkleče s 97 nastřílenými body. Sloučené družstvo pod názvem Morava – Míček, Chalcař a Bartošek pak ještě obsadilo v téže disciplíně 3. místo za 271 bodů.

Druhým úspěšným střelcem byl Miroslav Halabrín. Ten si z letošního MČR odvezl dvě zlata s titulem „Mistr republiky pro rok 2019“. Z disciplíny Kuchenreuter – perkusní pistole civilní za nástřel 95 bodů. Druhé zlato pak s pomocí Pavla Dostála a Stanislava Hromady v kategorii družstev v disciplíně Forsyth – perkusní pistole civilní za 277 bodů a bronzovou medaili v disciplíně Vettetli – perkusní puška civilní za 95 nastřílených bodů.

Sbírku medailí obohatil i Pavel Dostál a Jiří Míček. Pavel si vystřílel bronz v disciplíně Lorenz – perkusní pistole vojenská – 89 bodů a Jiří pak stříbro z disciplíny Vettetli – perkusní puška civilní.  Do terče nasázel 95 bodů. Ten, kdo se doposud neztratil ve výsledcích, zjistil, že první tři místa z Vetterli nesla barvy ostrožského klubu, a to se cení.

Všem medailovým střelcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci sebe, klubu i Města Uh. Ostroh.