Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Uh. Ostroh opět v záři medailí a titulů MČR pro rok 2017

Ve dnech 8. a 9.7.2017 náš klub a potažmo i Město Uh. Ostroh reprezentovala výprava „perkusáků“ na Mistrovství České republiky ve střelbě z předovek, které se konalo v pro nás dalekém Sokolově. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2017“ ve dvanácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve třech disciplínách. Naše výprava měla letos šest zástupců, kteří ukázali, že se s ostrožskými střelci musí na MČR počítat. Přivezli totiž sobě i nám – 4 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Tři zlaté medaile a zároveň tři tituly „Mistr republiky pro rok 2017“ a jednu stříbrnou medaili si vystřílel pro sebe i náš klub Miroslav Malůš. Zlaté medaile získal v disciplínách Vettetli – perkusní puška civilní s absolutním nástřelem 100 bodů, kde zároveň vyrovnal rekord ČR v této disciplíně, v Hizadai - doutnáková puška vkleče s 97 nastřílenými body a na poslední zlatý titul dosáhl společně s Pavlem Dostálem a Radkem Tomancem. Toto klubové družstvo nastřílelo v disciplíně Pforzheim – perkusní puška civilní 271 bodů. Do své sbírky si Miroslav Malůš ještě přidal stříbro z disciplíny Tanegashima – doutnáková puška za 95 bodů.

Druhým úspěšným střelcem byl Zdeněk Ilek. Ten si z letošního MČR odvezl celou kolekci medailí. Zlatou s titulem „Mistr republiky pro rok 2017“ z disciplíny Kuchenreuter – perkusní pistole civilní za nástřel 95 bodů, stříbrnou s pomocí Miroslava Halabrína a Radka Tomance v kategorii družstev v disciplíně Forsyth – perkusní pistole civilní za 269 bodů a bronzovou v disciplíně Mariette – perkusní revolver za 92 nastřílených bodů.

Sbírku medailí nakonec obohatil i Pavel Dostál, který si vystřílel stříbro v disciplíně Lamarmora – perkusní puška vojenská. Do terče nasázel 92 bodů.

Všem medailovým střelcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci sebe, klubu i Města Uh. Ostroh.