Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Sabina Vaculíková získala titul MISTR REPUBLIKY pro rok 2014

Ve dnech 19.-21.9.2014 se konala na střelnici v Plzni vrcholná soutěž ve sportovní střelbě v kulových disciplínách (malorážce) - Mistrovství České republiky.

Za SSK Uh. Ostroh si nominaci na republikový šampionát vybojovala dvě děvčata – Sabina Vaculíková a Martina Bahulová, které i letos úspěšně odstřílely kontrolní závody reprezentace a poprvé i naši mladí střelci. Ti už pro svůj „pokročilý“ věk začali střílet, kromě vzduchové pušky, také další střeleckou disciplínu, a to „sportovní malorážku“ – 60 ran vleže. Nejlépe se z „malorážkových benjamínků“ dařilo Zuzaně Ilkové, která nastřílela 570 bodů a obsadila v kategorii dorostenek 23. místo.

Špičkového úspěchu však dosáhly Sabina s Martinou. Obě dvě se totiž probojovaly v nejtěžší disciplíně Sportovní malorážka 3x20 ran v kategorii Juniorky do finálové osmičky. Martina nastoupila ze 3. místa s 566 body a Sabina ze 7. místa s 562 body. A jak to dopadlo? Sabina nenašla přemožitelku a suverénně zvítězila. Po třech letech si tak znovu připomněla, jak chutná titul Mistr republiky. Martina Bahulová nakonec obsadila 7. místo. Obě holky nakonec do svých medailových sbírek přidaly ještě stříbrnou medaili z téže disciplíny v kategorii družstev, a potom bronzovou medaili v disciplíně Sportovní malorážka 60 ran vleže. K tomuto výkonu jim dopomohla třetí členka družstva Veronika Smetanová z Nivnice. V disciplíně 60 ran vleže pak v jednotlivcích obsadila Martina 10. místo s nástřelem 580 bodů a Sabina 12. místo s 576 body.