Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Sabina Vaculíková - přebornice Jihomoravského kraje

Ve dnech 25.-26.1.2014 se konal v Brně 22. ročník Velké ceny SSK Slatina. Tento závod byl  zároveň otevřeným Přeborem Jihomoravského kraje.

V sobotu střílela Martina Bahulová a Sabina Vaculíková v disciplíně VzPu40 vstoje. Ve své kategorii – ženy, juniorky dosáhla Sabina na post nejvyšší, a tak si právem odvezla domů kromě zlaté medaile také titul „Přeborník Jihomoravského kraje“. K tomuto výkonu jí stačily 384 nastřelené body. Martině utekl titul „Přeborník Jihomoravského kraje“ v kategorii dorost, doslova a do písmene, o vlásek. Při shodném nástřelu 384 bodů o pořadí rozhodla až poslední nastřelená položka. Ta posunula naši střelkyni „až“ na stříbrnou příčku.

V neděli pak závodila naše střelecká omladina v disciplíně VzPu30 vleže. Nejvíce se dařilo Zuzaně Ilkové v kategorii do 14 let. Za svůj nástřel 297 bodů si vysloužila bronzovou medaili. Dominik Hájek skončil na 9. místě s 293 body, Tereza Konečná byla desátá 293 body a Aneta Opluštilová se zatím musela spokojit za nástřel 283 bodů s osmnáctou příčkou.

V kategorii do 12 let soutěžili dva střelci. Matěj Blaha odsadil s 278 body páté místo. O bod přestřílel Jakuba Hlaváčka a přenechal mu místo sedmé.