Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Poslední prázdninový výstřel 2015

V neděli 30. srpna proběhl na střelnici v Uherském Ostrohu již 14. ročník tradiční mezinárodní soutěže ve střelbě z předovek – Poslední prázdninový výstřel. Tohoto závodu se zúčastnilo 34 závodníků z Čech, Moravy a Slovenska. Vzhledem k tomu, že zrovna probíhalo Mistrovství Evropy v Portugalsku, byl tak náš závod ochuzen o střelecké špičky v tomto sportu. Celkem bylo zaregistrováno 98 startů, které proběhly v deseti disciplínách. Již pátým rokem byli současně vyhlášeni vítězové soutěže jednotlivců o Putovní pohár SYNOT TIPu. Ti vzešli součtem výsledků ze všech tří závodů, které náš klub pořádal v jednotlivých vyhlášených disciplínách – PeRe, PePiC a PePuC. V disciplíně PeRe se stal vítězem Milán Chalcař z Ostravy – Vítkovic, v PePiC pak též Ostravák, který ale střílí za náš klub – Miroslav Halabrín a v disciplíně PePuC zvítězil Antonín Křivák z EHO Hodonín.

A teď zpět k Poslednímu prázdninovému výstřelu. Letos si náš klub vystřílel pět medailí.

Miroslav Halabrín si odvezl celou „sérku“. V disciplíně PePiC zlato za 94 bodů, v disciplíně KřePi stříbro za 84 bodů a nakonec v disciplíně PePuC bronz za 95 bodů.

Pavel Dostál se musel spokojit „jen“ se zlatem v disciplíně PeRe za 90 bodů a stříbrem v disciplíně PePiC za 94 bodů.