Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Poháry TRADIX CUPu zamířily do Uh. Ostrohu

            23.11.2013 se naši mladí střelci vydali do Březolup na poslední závod střelecké soutěže jednotlivců do 18 let TRADIX CUP. Tento tříkolový závod začal už v říjnu, a to 1. kolem ve Slušovicích, pokračoval pak v listopadu dvěma koly v Březolupech. Vítězové vzešli součtem dvou nejlepších výsledků, z nichž podmínkou byl výsledek z finálového kola. I tentokrát to vyšlo a naši střelci nejeli domů s prázdnou. Z devíti hodnocených míst obsadili pět – 1 x zlato, 2 x stříbro a 2 x bronz.  

            V disciplíně VzPu 30 vleže v kategorii dívky do 12 let si Zuzana Ilková výsledkem 584 bodů ze 600 možných zajistila 2. místo. Na vynikající 3. místo se nečekaně prostřílela s 552 body ambiciózní začínající střelkyně Aneta Opluštilová. Náš benjamínek, teprve desetiletá, Nicol Šopíková, která si pomalu, ale jistě prošlapává cestičku mezi střeleckou elitu, obsadila 7. místo 528 nastřelenými body.

            V disciplíně VzPu 30 vleže v kategorii chlapci do 12 let pak zabodoval Vít Turčin. Skončil s 573 body na 2. místě. Třetí příčku přenechal Jakubu Hlaváčkovi. Ten nastřílel 568 bodů. V této kategorii máme rovněž benjamínka Matěje Blahu. Za 533 bodů musel vzít zavděk 9. místem.

            V disciplíně VzPu 30 vleže ve sloučené kategorii do 14 let bezkonkurenčně zvítězil Dominik Hájek. K 1. místu mu stačilo „jen“ čtyřikrát minout desítku. Nastřílel úctyhodných 596 bodů. Adam Procházka, stejně jako vloni, soupeřil (tentokrát se střelcem z Březolup) o třetí místo. To nakonec při shodném počtu 593 nastřílených bodů nezískal (rozhodl výsledek z finálového kola). Takže na něj zbylo opět nepopulární 4. místo. Jan Hendrych obsadil 6. místo a Tereza Konečná byla jedenáctá.