Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Poháry TRADIX CUPu skončily v rukou ostrožských střelců

            9.3.2013 se naši mladí střelci vydali do Březolup na poslední závod nové střelecké soutěže jednotlivců do 18 let TRADIX CUP. Tento tříkolový závod začal již v říjnu minulého roku, a to 1. kolem ve Slušovicích, pokračoval v listopadu 2012 2. kolem v Březolupech a končil právě 3. kolem – finálovým také v Březolupech. Vítězové pak vzešli součtem dvou nejlepších výsledků, z nichž podmínkou byl výsledek z finálového kola. A protože jste již zvyklí na medailové posty ostrožské omladiny, tak i tentokrát to vyšlo. NEZKLAMALI a opět potvrdili svou vynikající formu, která se bude hodit začátkem dubna na MČR. Z devíti hodnocených míst jich totiž získali šest – 3 x zlato, 2 x stříbro a 1 x bronz. 

            V disciplíně VzPu 30 vleže v kategorii do 12 let bezkonkurenčně zvítězila Zuzana Ilková výsledkem 597 bodů ze 600 možných. Na vynikající 2. místo se prostřílel s 585 body Vít Turčin. Ostatní střelci v téže kategorii si odnesli tato umístění: Petr Čajka – devátý, Jakub Hlaváček – jedenáctý, Aneta Opluštilová – osmnáctá a Matěj Blaha – dvacátý.

            V disciplíně VzPu 30 vleže v kategorii do 14 let zvítězil Jan Hendrych se stejným počtem bodů jako Zuzana, ale i jako stříbrný náš střelec Dominik Hájek. U obou totiž při shodném počtu 597 bodů rozhodovaly až „nastřelené položky“, na které přece jenom Jan zvítězil. Adam Procházka soupeřil se střelkyní z Březolup o třetí místo, které nakonec při shodném počtu 592 nastřílených bodů nezískal. Musel se tedy spokojit s nepopulárním 4. místem. Jan Bahula obsadil 6. místo a Tereza Konečná byla jedenáctá.

            V disciplíně VzPu 40 vstoje zlatě zabodovala Martina Bahulová, která o deset bodů přestřílela Františka Smetanu z Nivnice a za výkon 775 bodů z 800 možných si odvezla zlatý pohár. Sabina Vaculíková obsadila krásné 3. místo se 749 body.

 

do_12_let.jpg                           do_14_let.jpg                           do_18_let.jpg