Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Ostrožští střelci se stali Mistry České republiky

11. – 12. července se v Uherském Ostrohu konalo Mistrovství České republiky ve střelbě z předovek. Na ostrožskou střelnici se sjelo 49 nominovaných střelců z Čech i Moravy. O náročnosti a velké konkurenci svědčí fakt, že bylo zaregistrováno celkem 175 startů a tudíž jsme se měli, coby pořadatelé, co otáčet. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2020“ ve třinácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve čtyřech disciplínách. Pro SSK Uh. Ostroh dopadlo toto MČR výtečně. Naši střelci vybojovali v jednotlivcích 4 krát titul Mistr republiky a 2 krát bronzovou medaili. V družstvech pak 1 krát titul Mistr republiky, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Dva tituly „Mistr republiky“ si vystřílel Miroslav Malůš. V disciplíně Tanegashima – doutnáková puška s 91 nastřílenými body a v disciplíně Hizadai – doutnáková puška vkleče s výsledkem 97 bodů. V disciplíně Vetterli – perkusní puška civilní přidal ke dvěma žlutým kovům bronz nástřelem 94 bodů. V soutěži družstev pak ještě vybojovali další titul Mistr republiky společně s Jiřím Míčkem a teprve sedmnáctiletým Martinem Žůrkem. Nastříleli dohromady 275 bodů. Na další dva tituly „Mistr republiky“ dosáhl i Pavel Dostál. V disciplíně Lorenz – perkusní pistole vojenská jej získal nástřelem 89 bodů a v disciplíně Pennsylvania – křesadlová puška pak za 90 bodů. V disciplíně Lamarmora – perkusní puška vojenská dosáhl stejně jako Mira Malůš na bronz nástřelem 92 bodů. Ke sbírce zlatých medailí si ještě vystřílel jednu stříbrnou v soutěži družstev. Společně ji získali s Radkem Tomancem a Miroslavem Halabrínem za 268 bodů.

Poslední stříbro a bronz pro „naše barvy“, o kterém jsem se ještě nezmiňovala je také ze soutěže družstev. V sobotním závodě krátkých zbraní si stříbro vystříleli v revolverové disciplíně nástřelem 258 bodů Zdeněk Ilek, Martina Hezucká a Stanislav Hromada. V pistolové disciplíně pak poslední bronzovou medaili získali Zdeněk Ilek, Petr Lorenc a Stanislav Staněk. Nastříleli 263 bodů.

Závěrem bych chtěla poblahopřát všem „Mistrům“ i zúčastněným, a také poděkovat sponzorům, kteří nám svými sponzorskými příspěvky významně pomohli udržet, dnes již vysoký, standart tohoto prestižního závodu. Za SSK Uh. Ostroh děkuji tedy Městu Uh. Ostroh, firmě TIPRO s.r.o., firmě VHS Javorník – CZ s.r.o. a firmě DROSTAV – Zdeněk Kunovjánek.