Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Ostrožští střelci se nemíní jen zúčastnit

14. ledna se mladí střelci z Uherského Ostrohu zúčastnili pro nás nejvzdálenějšího závodu ve střelbě ze vzduchových zbraní - 14. ročníku Poháru města Benešova. Sešli se tu opět špičkoví sportovní střelci z celé České republiky. A protože se našim střelcům v nové střelecké sezóně velmi daří – co závod, to úspěch, začínají si pomalu přeformulovávat staré dobré heslo: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!“ na „Je důležité zúčastnit se, ale i vyhrát!“.

Z této střelecké soutěže si přivezli jedno stříbro a jeden bronz a já říkám: „Díky za to!“, protože přivézt děti na tento závod bylo vzhledem k počasí tak náročné, že jsme to ještě nikdy nikdo z nás nezažil. O to cennější je tento úspěch.

Stříbrnou medaili si vystřílel Dominik Hájek v disciplíně VzPu 30 v kategorii do 12 let nástřelem 298 bodů. Bronz si odnesla Zuzana Ilková, která nastřílela v téže kategorii 296 bodů.

A jak dopadl zbytek výpravy?

 

Kategorie do 12 let    
Jan Hendrych 5. místo 294 b.
Vít Turčin 18. místo 247 b.
Kategorie do 14 let    
Jan Bahula 16. místo 282 b.

Závěrem bych chtěla ještě poděkovat paní Vaculíkové, která se mnou tuto strastiplnou cestu za medailemi absolvovala. Děkuji!

 

Dominik Hájek 2. místo, Zuzana Ilková 3. místoOstrožská výpravaVítězi do 12 let