Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Ostrožané v Gajarech

Naši střelci z perkusních zbraní si připravili opět svoje zbraně a vypravili se na další zahraniční závod, tentokrát na Slovensko do malé vesničky nedaleko Malacek – do Gajar. V sobotu 9.6. se tady totiž konal Memoriál Alojza Ernsta a zároveň 6. kolo První střelecké ligy historických zbraní. O tom, že rok od roku přibývá příznivců vůně černého prachu svědčí fakt, že se do Gajar sjeli, kromě slovenských nadšenců, také střelci z Čech, Moravy, ale i z Polska.

Střílelo se z krátkých i dlouhých předovek originálů či replik ve čtrnácti disciplínách. Závodníci opět potvrdili svou vysokou výkonnost, ale umístit se na předních pozicích nebylo lehké.

V disciplíně Tanegashima a Hizadai opět nezklamal Miroslav Malůš, který si z obou disciplín odvezl „zlato“. Ve stoje nastřílel 99 bodů a v kleče pak 97 bodů. V disciplíně Vetterli prohrál měřením plichtu a obsadil 2. místo s 98 body.

Méně se dařilo Zdeňku Ilkovi v disciplínách, které se střílí z krátkých zbraní. V Mariette skončil na 12. místě s 88 body, v Kuchenreutru se musel spokojit s 19. místem a 87 nastřelenými body a v Cominazzu byl šestý s nástřelem 86 bodů. Další dva zástupci ostrožského střeleckého klubu Jiří Míček a Radek Tomanec obsadili v disciplíně Vetterli 10. a 11. místo. Desátý Míček nastřílel 86 bodů a jedenáctý Tomanec 85 bodů.

 

                                 1_graf_malus_kadavy.jpg 2_malus_jurza_andrejkova.jpg