Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Ostroh se stal opět lídrem Krajské střelecké ligy mládeže

V neděli 27.4.2014 skončil finálovým kolem v Uh. Ostrohu již 10. ročník Krajské střelecké ligy mládeže Zlínského kraje ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní do 14 let. I tento ročník měl 5 jednotlivých závodů, které proběhly v měsících listopad – duben střídavě v Březolupech (2 kola), Uh. Brodě, Nivnici a v Uh. Ostrohu. Do celkového hodnocení KSLM se pak započítaly tři nejlepší výsledky.

Ligy se celkem zúčastnilo 36 mladých střelců ve věku 10 až 14 let, kteří stříleli disciplínu 30 ran vleže ve čtyřech kategoriích – dívky, chlapci do 12. let a dívky, chlapci do 14. let.

O tom, že naše omladina dokáže zúročit vše, co se do nich vloží, svědčí jejich vynikající výsledky. Střeleckou sezónu 2013 – 2014 tak opět dovedli do „medailového konce“. Ve všech čtyřech vyhlášených kategoriích totiž získali nějaký ten drahý kov, a to nejeden. Zlaté poháry si odnesli hned 2 závodníci. V kategorii chlapci do 12. let Vít Turčin, který nastřílel 867 a v kategorii chlapci do 14. let Jan Hendrych s 890 body. Stříbro „dvanáctiletých“ si vybojoval Jakub Hlaváček za 863 bodů. Bronzové poháry máme hned ze tří kategorií. V kategorii dívky do 12. let si vystřílela svoji první střeleckou trofej Nicol Šopíková za součet nástřelů 814. Zuzana Ilková pak v kategorii dívky do 14. let za 890 nastřílených bodů a konečně v kategorii chlapci do 14. let zbyl ještě bronzový pohár na Dominika Hájka. Ten nastřílel 886 bodů.       

            Finálové kolo KSLM tak ukončilo další „vzduchovkovou sezónu“ pro nás i naše spřátelené kluby, a proto je nyní čas poděkovat všem, kteří se celoročně podílejí na fungování střeleckých kroužků, ať už jako trenéři, sponzoři nebo jako pomocné síly.

Děkujeme tedy všem sponzorům – KS ČSS Zlínského kraje, Městu Uh. Ostroh, ŽPSV Uh. Ostroh, SYNOT TIPu a České zbrojovce Uh. Brod za ceny, rodičům mladých střelců za podporu, a všem ostatním obětavcům, kteří nám dle svých možností pomáhají smysluplně naplnit volné chvíle střelecké drobotiny za jejich čas.

 

divky_do_12.let_.jpg  chlapci_do_12.let_.jpg  divky_do_14.let_.jpg  chlapci_do_14.let_.jpg