Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Ostroh se stal lídrem Krajské střelecké ligy mládeže

V neděli 22.4.2012 skončila finálovým kolem v Uh. Ostrohu Krajská střelecká liga mládeže Zlínského kraje ve sportovní střelbě mladých střelců do 14 let.

Tuto střeleckou soutěž zorganizovali před osmi lety trenéři SSK Uh. Ostroh a SSK Nivnice jako střeleckou ligu okresního formátu. Nyní je už pátým rokem prezentována v kalendáři ČSS jako Krajská střelecká liga mládeže, tedy soutěž, ze které se dají započítat výsledky pro nominaci závodníků na MČR.

8. ročník KSL proběhl v měsících listopad – duben a měl 5 závodů, které se střídavě konaly ve Slušovicích, Březolupech, Uh. Brodě, Uh. Ostrohu a v Nivnici. Do celkového hodnocení KSL se pak započítaly tři nejlepší výsledky.

Ligy se celkem zúčastnilo 25 dětí ve věku 10 až 14 let. Mladí střelci stříleli 30 ran vleže ve třech kategoriích - dívky do 12 let, chlapci do 12 let a sloučená kategorie do 14 let.

O tom, že naši mladí střelci dokážou zúročit vše, co se do nich vloží, svědčí jejich vynikající výsledky. Střeleckou sezónu 2011 – 2012 tak, i s úspěchem na MČR, dovedli opět do „medailového konce“. Ve všech třech vyhlášených kategoriích totiž získali nějaký ten drahý kov.

Dívky do 12 let    
1. Ilková Zuzana SSK Uh. Ostroh 891 b.
2. Kolková Kateřina SSK Březolupy 888 b.
3. Adámková Lucie SSK Uh. Brod 786 b.

 

Chlapci do 12 let    
1. Hendrych Jan SSK Uh. Ostroh 891 b.
2. Hájek Dominik SSK Uh. Ostroh 877 b.
3. Procházka Adam SSK Uh. Ostroh 882 b.

 

Do 14 let    
1. Smetanová Vanessa SSK Nivnice 879 b.
2. Bahula Jan SSK Uh. Ostroh 878 b.
3. Stuchlíková Veronika SSK Březolupy 862 b.

Finálové kolo KSL tak ukončilo další „vzduchovkovou sezónu“ pro naše kluby, a proto je nyní čas poděkovat všem, kteří se celoročně podílejí na fungování střeleckých kroužků, ať už jako trenéři, sponzoři nebo jako pomocné síly.

Děkujeme tedy všem sponzorům – KS ČSS Zlínského kraje, Městu Uh. Ostroh, České zbrojovce Uh. Brod a ŽPSV Uh. Ostroh za ceny, rodičům mladých střelců za podporu, a všem ostatním obětavcům, kteří nám dle svých možností pomáhají smysluplně naplnit volný čas střelecké drobotiny za jejich čas.

Dívky do 12 letChlapci do 12 letKategorie do 14 letOstrožská výprava