Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Ostroh má opět poháry z Krajské střelecké ligy mládeže

V neděli 31.5.2020 skončil finálovým kolem v Uherském Ostrohu již 16. ročník Krajské střelecké ligy mládeže Zlínského kraje ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní do 14. let. I tento ročník měl pět jednotlivých závodů, které proběhly v měsících říjen – květen střídavě v Chropyni, Březolupech, Uh. Brodě, Nivnici a v Uh. Ostrohu. Do celkového hodnocení KSLM se pak započítaly tři nejlepší výsledky.

Ligy se celkem zúčastnilo 27 mladých střelců ve věku 10 až 14 let, kteří stříleli disciplínu 30 ran vleže ve čtyřech kategoriích – dívky a chlapci do 12. a 14. let.

I letos dovedla naše omladina střeleckou sezónu 2019 – 2020 do „medailového konce“. Zlatý pohár si vystřílela v kategorii dívky do 12. let sestra našeho loňského Mistra republiky Vendula Halíčková s 929 body a bronzový pohár pak Alexandra Korvasová nástřelem 920,5 bodů. V kategorii chlapci do 12. let zabodoval Jan Vitovský, který nastřílel 924,7 bodů a odnesl si domů  zlatý pohár. V kategorii chlapci do 14. let jsme tak úspěšní nebyli. Leoš Hejlek obsadil 6. místo s 919,4 body, Martin Kozel byl osmý s nástřelem 895,6 body a Lukáš Jurček pak desátý s 893,7 body.

            Finálové kolo KSLM tak ukončilo další „vzduchovkovou sezónu“ pro nás i naše spřátelené kluby, a proto je nyní čas poděkovat všem, kteří se celoročně podílejí na fungování střeleckých kroužků, ať už jako trenéři, sponzoři nebo jako pomocné síly.

Děkujeme tedy rodičům mladých střelců za podporu, a všem ostatním obětavcům, kteří nám dle svých možností pomáhají smysluplně naplnit volné chvíle střelecké drobotiny za jejich čas.

               divky_do_12._let.jpg                chlapci_do_12._let.jpg