Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Ostroh má opět poháry z Krajské střelecké ligy mládeže

V neděli 26.4.2015 skončil finálovým kolem v Nivnici již 11. ročník Krajské střelecké ligy mládeže Zlínského kraje ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní do 14 let. I tento ročník měl 5 jednotlivých závodů, které proběhly v měsících listopad – duben střídavě v Březolupech, Uh. Brodě, Nivnici (2 kola) a v Uh. Ostrohu. Do celkového hodnocení KSLM se pak započítaly tři nejlepší výsledky.

Ligy se celkem zúčastnilo 29 mladých střelců ve věku 10 až 14 let, kteří stříleli disciplínu 30 ran vleže ve třech kategoriích – sloučená kategorie do 12. let a dívky, chlapci do 14. let.

I letos dovedla naše omladina střeleckou sezónu 2014 – 2015 do „medailového konce“. Ve všech třech vyhlášených kategoriích totiž získala nějaký ten drahý kov, a to nejeden. Zlatý pohár si odnesl ve sloučené kategorii do 12. let náš benjamínek, teprve devítiletý Josef Halíček za nástřel 856 bodů. V kategorii dívky do 14. let obsadila Zuzana Ilková 3. místo. Nastřílela 882 bodů. V kategorii chlapci do 14. let jsme byli nejúspěšnější. Jakub Hlaváček si vystřílel stříbrný pohár za 883 bodů a Vít Turčin bronzový pohár za 836 bodů.

            Finálové kolo KSLM tak ukončilo další „vzduchovkovou sezónu“ pro nás i naše spřátelené kluby, a proto je nyní čas poděkovat všem, kteří se celoročně podílejí na fungování střeleckých kroužků, ať už jako trenéři, sponzoři nebo jako pomocné síly.

Děkujeme tedy všem sponzorům – KS ČSS Zlínského kraje, Městu Uh. Ostroh, SYNOT TIPu a Hamé s.r.o. za ceny, rodičům mladých střelců za podporu, a všem ostatním obětavcům, kteří nám dle svých možností pomáhají smysluplně naplnit volné chvíle střelecké drobotiny za jejich čas.