Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Olympiáda dětí a mládeže 2019

Ve dnech 23.6.-28.6. byl Liberecký kraj, potažmo města Liberec a Jablonec nad Nisou, pověřen Českým olympijským výborem organizací Olympiády dětí a mládeže 2019 - republikové soutěže krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003. Zúčastnění sportovci tak zažívají atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. Jednotlivé výpravy sestavují příslušné krajské úřady na základě nominačních kritérií jednotlivých sportovních svazů. Letošní Olympiády se zúčastnilo 3 389 sportovců, kteří závodili v 65 disciplínách 19 sportů.

Ze Zlínského kraje bylo nominováno 246 sportovců. Mezi nimi i dva sportovní střelci, kteří reprezentovali sami sebe, Zlínský kraj i město Uherský Ostroh – Zuzana Ilková a Radek Kalný.

Zuzana obsadila ve své disciplíně vzduchová puška 40 ran vstoje za nástřel 399,7 bodů 10. místo a Radek byl dvanáctý s 375.1 body. V disciplíně vzduchová puška 40 ran vstoje mix skončili po sečtení výsledků obou reprezentantů na 13. místě.

 

                                                       bez_nazvu.jpg