Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Mistrovství Evropy ve střelbě z předovek v Uherském Ostrohu

Zvláštní doba si žádá i zvláštní postupy, a tak se MLAIC, výbor mezinárodní asociace předovkářů rozhodl, že se letošní Mistrovství Evropy bude konat korespondenční formou. Jde o vyzkoušený model korespondenčních závodů, které se pořádají v pacifické zóně (JAR, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Severní a Jižní Amerika). To znamená, že si každý stát zajistí a „odstřílí“ svůj závod a výsledky pak pošle na MLAIC. Organizací prvního korespondenčního závodu ME v České republice byl pověřen náš střelecký klub. Hodně českých střelců využilo této možnosti a nominaci přijalo. Díky tomu byl celkový počet 28 startujících nejvyšší za dobu českého členství v MLAIC. Brokaři měli možnost vycestovat a svůj závod si odstříleli již v červenci v Rakousku. Pro kulové disciplíny se tento závod konal o víkendu 13. - 15.srpna právě na naší střelnici v Uherském Ostrohu a zúčastnilo se jej celkem 26 střelců z ČR. Mezi nimi byli i čtyři střelci z našeho klubu – Miroslav Malůš, Zdeněk Ilek, Pavel Dostál a náš sedmnáctiletý benjamínek Martin Žůrek). Pro nováčky, kteří dosud nezažili závody dle pravidel MLAIC, to byla možnost zjistit, že technické přejímky zbraní jsou mnohem přísnější, jak se střílí „na píšťalku“, revolvery musí nabíjet bez nabíjecích lisů, … a mnoho dalších nuancí.

Velkou radost nám udělali tři střelci v kategorii JUNIOR, kterým přejeme hodně úspěchů a hlavně radosti při střelbě z historických zbraní.

Samotný závod proběhl bez komplikací a stresu, ale také bohužel bez možnosti setkat se se střeleckou elitou ze zahraničí. Výsledky zatím podle pravidel pro korespondenční závody nemohou být zveřejněny, neboť se čeká na ostatní národy. Ale na podzim už bude zveřejněna celková výsledková listina a my se dozvíme, jak to všechno dopadlo.

Závěrem bych popřála závodníkům, aby se i česká jména objevila na medailových postech a také bych chtěla poděkovat manželům Formanovým, kteří zařídili veškerou komunikaci s MLAIC a také veškerou administrativu v průběhu třídenních závodů.

 

                                        Česká výprava