Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Mistrovství ČR z předovek

Ve dnech 13.-14. července 2013 náš klub a potažmo i Město Uh. Ostroh reprezentovala výprava „perkusáků“ na Mistrovství České republiky ve střelbě z předovek, které se konalo v pro nás vzdáleném Sokolově. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2013“ v jedenácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve třech disciplínách. I když měla naše výprava letos jen tři zástupce, i tak přivezli „naši“ nějaké ty medaile – 1 zlatou, 2 stříbrné a 1 bronzovou.

Zlatou medaili a zároveň titul „Mistr republiky pro rok 2013“ si vystřílel pro sebe i náš klub Pavel Dostál v disciplíně Pedersoli – křesadlová puška s nástřelem 95 bodů. Miroslav Malůš pak přidal „stříbro“ v disciplíně Tanegashima – doutnáková puška s 93 nastřílenými body.

Druhou stříbrnou medaili do našeho klubu přineslo v disciplíně v disciplíně Pforzheim - perkusní puška civilní v soutěži družstev družstvo Zlínské KS ve složení Pavel Dostál, Zdeněk Ilek a Stanislav Hromada z Buchlovic. Nastříleli 272 bodů. A konečně bronz, o který se nemusíme už s nikým dělit. Vybojovalo ho totiž v disciplíně Pforzheim - perkusní puška civilní naše klubové družstvo SSK Uh. Ostroh ve složení Miroslav Malůš, Pavel Dostál a Zdeněk Ilek. Pouhé tři body dělily toto družstvo od titulu „ Mistr republiky pro rok 2013“. Střelili 270 bodů.

 

Umístění dalších střelců:

 

Jednotlivci:                                                                Družstva:

 

Mariette – PeRe:                                                      Peterlongo – PeRe:                                     

Pavel Dostál                 9. místo - 90 bodů                Zlínské KS

Zdeněk Ilek                26. místo - 82 bodů                Ilek, Dostál, Hromada - 4. místo – 264 bodů

Iveta Vaculíková        29. místo - 79 bodů

                       

Kuchenreuter – PePiC:                                                                     

Zdeněk Ilek                10. místo - 92 bodů

Iveta Vaculíková        15. místo - 90 bodů               

Pavel Dostál               17. místo - 89 bodů               

 

Lorenz – PePiV:

Pavel Dostál                 7. místo -77 bodů

 

Cominazzo – KřePi:

Pavel Dostál                 7. místo -85 bodů

 

Tanzutsu (DouPi):

Zdeněk Ilek                  7. místo - 83 bodů

 

Vetterli – PePuC:

Miroslav Malůš             6. místo - 94 bodů

Pavel Dostál                 9. místo - 92 bodů   

Zdeněk Ilek                23. místo  - 84 bodů

 

Lebeda (PePuV):

Pavel Dostál                 6. místo - 89 bodů