Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Mistrovství ČR 2021 ve střelbě z předovek - „Uh. Ostroh opět v záři medailí a titulů MČR pro rok 2021“ -

Ve dnech 10. a 11.7.2021 náš klub a potažmo i Město Uh. Ostroh reprezentovala výprava „perkusáků“ na Mistrovství České republiky ve střelbě z předovek, které se konalo v pro nás dalekém Sokolově. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2021“ ve třinácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve čtyřech disciplínách. Naše výprava měla letos šest zástupců, kteří ukázali, že se s ostrožskými střelci musí na MČR počítat. Přivezli totiž sobě i nám – 6 zlatých, 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Tituly „Mistr republiky pro rok 2021“ v jednotlivcích, tak i ve družstvech si vystříleli Miroslav Malůš, Pavel Dostál, Miroslav Halabrín a také náš předseda klubu Zdeněk Ilek.

 

V jednotlivcích si pánové vedli takto:

Miroslav Malůš1. místo - Hizadai - doutnáková puška vkleče - 93 bodů, 2. místo - Tanegashima – doutnáková puška - 90 bodů.

Pavel Dostál – 1. místo - Vettetli – perkusní puška civilní s nástřelem 97 bodů, 2. místo - Lamarmora – perkusní puška vojenská - 91 bodů, 2. místo – Pennsylvania – křesadlová puška –   92 bodů.

Miroslav Halabrín – 1. místo - Lamarmora – perkusní puška vojenská - 93 bodů

Zdeněk Ilek – 1. místo – Mariette – perkusní revolver – 94 bodů.

 

V družstvech pak takto:

SSK Uh. Ostroh – Dostál, Míček, Halabrín1. místo – Enfield - perkusní puška vojenská -     269 bodů.

SSK Uh. Ostroh – Malůš, Dostál, Žůrek3. místo – Pforzheim – perkusní puška civilní -        266 bodů.

Zlínské KS – Dostál, Ilek, Hromada1. místo – Peterlongo – perkusní revolver - 273 bodů.

Zlínské KS – Dostál, Ilek, Hromada2. místo – Forsyth – perkusní pistole civilní - 283 bodů.

 

Všem medailovým střelcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci sebe, klubu i Města Uh. Ostroh.

miroslav_malus_-_mistr_republiky.jpg  miroslav_malus_-_2._misto.jpg  pavel_dostal_-_mistr_republiky.jpg  pavel_dostal_-_2._misto.jpg

zdenek_ilek_-_mistr_republiky_.jpg  miroslav_halabrin_-_mistr_republiky_pavel_dostal_-_vicemistr.jpg  micek_dostal_halabrin_-_mistri_republiky.jpg  malus_dostal_zurek_-_3._misto.jpg