Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Mistrovství ČR 2015 ve střelbě z předovek - „Uh. Ostroh opět v záři medailí a titulů MISTR republiky pro rok 2015“

Ve dnech 11. a 12.7.2015 náš klub a potažmo i Město Uh. Ostroh reprezentovala výprava „perkusáků“ na Mistrovství České republiky ve střelbě z předovek, které se konalo v pro nás dalekém Sokolově. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2015“ ve dvanácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve třech disciplínách. Naše výprava měla letos šest zástupců, kteří ukázali, že se s ostrožskými střelci musí na MČR počítat. Přivezli totiž sobě i nám – 4 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.

Jednu zlatou medaili a zároveň titul „Mistr republiky pro rok 2015“, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile si vystřílel pro sebe i náš klub Pavel Dostál. Zlato v disciplíně Lamarmora – perkusní puška vojenská – 95 bodů, stříbro v disciplíně Pennsylvania – křesadlová puška – 92 bodů, jeden bronz v disciplíně Lorenz – perkusní pistole vojenská – 86 bodů a druhý bronz v disciplíně Vetterli – perkusní puška civilní – 96 bodů. Druhý medailový střelec Miroslav Malůš si z tohoto MČR odvezl v jednotlivcích zlato s titulem „Mistr republiky pro rok 2015“ a bronz. Zlatou medaili získal v disciplíně Vettetli – perkusní puška civilní s nástřelem 97 bodů a bronzovou medaili pak v disciplíně Hizadai – doutnáková puška vkleče s 96 nastřílenými body.

Další dvě zlaté medaile i s titulem „Mistr republiky pro rok 2015“ pak přidalo klubové družstvo v disciplíně Pforzheim – perkusní puška civilní ve složení Dostál, Malůš, Jozek s nástřelem 282 bodů a smíšené družstvo Zlínského kraje v disciplíně Peterlongo – perkusní revolver ve složení Ilek, Dostál, Hromada. Ti nastříleli 271 bodů.

I“ nemedailoví“ střelci Zdeněk Ilek, Milan Jozek, Miroslav Halabrín a Iveta Vaculíková předvedli, že i v první desítce může být u jména napsáno SSK Uh. Ostroh.