Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Miroslav Malůš se stal vicemistrem Evropy

Ve dnech 23.8. – 30.8.2015 proběhlo v Portugalsku ve městě Barcelos 16. Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě z předovek. Tohoto Mistrovství se zúčastnilo 224 závodníků z 19 států, kteří soutěžili v 36 disciplínách v 1 048 startech. Z České republiky vyjel tým ve složení František Kadavý, Josef Forman, Gustav Gráf – všichni z Mladé Boleslavi, Petr Králíček z Krhanic, Petr Viliš ze Staré Lysé, Radim Hladký z Ostravy, Stanislav Hromada z Buchlovic a také ostrožský závodník Miroslav Malůš.

Miroslav Malůš předvedl výkon skutečně mistrovský po všech stránkách. V disciplíně Vetterli replika (perkusní puška civilní) nastřílel absolutní nástřel 100 bodů ze sta možných. Bohužel německý střelec Walter Massing „nasázel“ do terče stejný počet bodů, a tak přišlo na řadu měření. Pouhé 4 milimetry pak rozhodly o tom, že titul Mistr Evropy poputuje do Německa a méně populární titul Vicemistr Evropy do do Čech, ale lépe řečeno k nám na Moravu a navíc do Uherského Ostrohu. Mira soutěžil ještě ve třech disciplínách. V Hizadai replice (doutnáková puška v kleče) obsadil krásné 6. místo za nástřel 97 bodů, v Tanegashimě replice (doutnáková puška ve stoje) nastřílel 93 bodů a obsadil 12. místo (v roce 2010 se v této disciplíně, na tomto místě stal Mistrem světa) a v nově střílející disciplíně Pennsylvania replika (křesadlová puška) pak skončil dvacátý třetí s 91 body. V soutěži družstev pak v disciplíně Hinawa (doutnáková puška v kleče - družstva) obsadil společně s Gustavem Gráfem a Františkem Kadavým 4. místo, ve stejném složení v disciplíně Nagashino (doutnáková puška ve stoje - družstva) 5. místo a konečně v disciplíně Pforzheim (perkusní puška civilní – družstva) opět ve stejném složení 8. místo. Touto cestou ti, Miro, všichni členové SSK Uh. Ostroh srdečně blahopřejeme a jak říkají hokejisti: „Hochu, děkujem!“