Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

MČR z předovek opět v Uh. Ostrohu

7. – 8.7. se v Uherském Ostrohu konalo Mistrovství  České republiky ve střelbě z předovek. Sjelo se 69 přihlášených závodníků z celé ČR. O náročnosti a velké konkurenci svědčí fakt, že bylo zaregistrováno celkem 229 startů a tudíž jsme se měli, coby pořadatelé, co otáčet. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2012“ v jedenácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve třech disciplínách. Pro SSK Uh. Ostroh dopadlo toto MČR výtečně. Naši střelci vybojovali 2 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.

Titul „Mistr republiky“ si vystřílel nástřelem 91 bodů v disciplíně Lorenz – perkusní pistole vojenská Pavel Dostál. Další zlato do našeho klubu přineslo družstvo SSK Uh. Ostroh v soutěži družstev ve složení Miroslav Malůš, Pavel Dostál a Zdeněk Ilek. S přehledem zvítězili s celkovým nástřelem 279 bodů a právem si tak zasloužili titul „Mistr republiky pro rok 2012“ v disciplíně perkusní puška civilní.

Pavel Dostál nastřílel v disciplíně Pedersoli – křesadlová puška 92 bodů, a to mu přineslo stříbrnou medaili. O tři bronzové posty se postarali Miroslav Malůš a družstvo Zlínské KS. Miroslav Malůš si vystřílel hned dva bronzy. První v disciplíně Vetterli – perkusní puška civilní za nástřel 96 bodů a druhý v disciplíně Tanegashima za 93 nastřílené body.  Družstvo ve složení Hromada (Buchlovice), Lorenc, Ilek pak přidalo třetí bronz v disciplíně perkusní pistole civilní. Dohromady nastříleli 271 bodů.

 Umístění ostatních našich střelců:

JEDNOTLIVCI:

Kuchenreuter - PePiC    
Martina Hezucká 8. místo 91 b.
Pavel Dostál 13. místo 90 b.
Petr Lorenc 23. místo 89 b.
Zdeněk Ilek 28. místo 88 b.
Stanislav Staněk 40. místo 83 b.
Iveta Vaculíková 44. místo 80 b.

 

Mariette - PeRe    
Pavel Dostál 9. místo 91 b.
Bc. Stanislav Staněk 26. místo 85 b.
Zdeněk Ilek 28. místo 83 b.
Martina Hezucká 34. místo 80 b.
Iveta Vaculíková 40. místo 76 b.

 

Vetterli - PePuC    
Pavel Dostál 5. místo 95 b.
Petr Lorenc 7. místo 93 b.
Zdeněk Ilek 19. místo 88 b.
Martina Hezucká 24. místo 86 b.

 

Tanzutsu - DouPi    
Zdeněk Ilek 8. místo 70 b.

 

Pedersoli - KřPu    
Pavel Dostál 6. místo 82 b.

 

Tanegashima - DoutPu    
Miroslav Malůš 3. místo 91 b.

 

Cominazzo - KřPi    
Pavel Dostál 17. místo 72 b.

DRUŽSTVA:

Peterlongo - perkusní revolver    
SSK Uh. Ostroh (Ilek, Dostál, Hezucká) 4. místo 254 b.

 

Forzyth - perkusní pistole civilní    
SSK Uh. Ostroh (Hezucká, Dostál, Staněk) 6. místo 264 b.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem sponzorům, kteří nám svými sponzorskými příspěvky významně pomohli udržet, dnes již vysoký, standart tohoto prestižního závodu. Za SSK Uh. Ostroh děkuji tedy Městu Uh. Ostroh, Zlínskému krajskému sdružení, firmě TIPRO s.r.o., firmě VHS Javorník – CZ s.r.o., firmě DROSTAV – Zdeněk Kunovjánek a firmě KOZAP Uh. Brod – zbraně a střelivo spol. s.r.o.

⇒ Co o tomto závodě napsali na stránkách ČSS