Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

MČR ve střelbě ze vzduchovky

V sobotu 1. dubna 2023 se v Plzni na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň uskutečnila vrcholná soutěž „vzduchovkové“ sezóny - Mistrovství ČR mládeže pro rok 2023 ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Letošním „nominačním sítem“ prošlo 185 nejlepších chlapců a dívek z 35 sportovně střeleckých klubů ČSS. Tito mladí střelci soutěžili ve čtyřech kategoriích – chlapci a dívky do 12 a 14 let. Každoročně také nechybí soutěž družstev do 12 a 14 let. Organizací tohoto mistrovství byl i letos pověřen SSK Dukla Plzeň. Obě kategorie střílely opět na elektronická terčová zařízení Sius. Střelec tak pohodlně sleduje své zásahy na monitoru vedle sebe a soustředí se více na střelbu. Výsledky se počítají na „desetiny“, takže absolutní desítka je 10,9 a absolutní nástřel 327 bodů.

Z ostrožského klubu byli nominováni Vendula Halíčková, Alexandra Korvasová, a Nela Štulcová. Ve výčtu jmen najdete sice jen jednu Ostrožanku, a proto je pro nás velkou ctí, že i děti z okolních měst a vesnic chtějí a reprezentují město Uherský Ostroh.

Konkurence byla letos opravdu velká. Nejvíce se dařilo Saše Korvasové. V kategorii dívky do 14 let se v kvalifikaci prostřílela s nástřelem 312,4 bodů na 4. místo a postoupila tak do osmičlenného finále. Ve vyřazovací části pak skončila sedmá. Vendule Halíčkové utekl postup do finále o 5 desetin, a tak se musela spokojit s 12. místem za 310,8 nastřelených bodů.

V kategorii družstva do 14 let obsadilo družstvo pod názvem Zlínské krajské sdružení ve složení Alexandra Korvasová, Vendula Halíčková a Kateřina Křižanová z Chropyně 5. místo s nástřelem 934,1 bodů. K třetímu místu jim chyběly tentokrát jen 4 desetiny.

V kategorii dívky do 12 let nastoupila na start Nela Štulcová, která na svém prvním MČR nasázela 303,9 bodů. To ale stačilo „pouze“ na 19. místo.

V kategorii družstva do 12 let obsadila Nela Štulcová s holkami z Nivnice Terezou Hanákovou a Marií Zetkovou 14. místo za nástřel 889,9 bodů.

Závěrem přeji všem zúčastněným hodně dalšího střeleckého štěstí.

Více fotek na Facebooku SSK  Dukla plzeň.