Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

MČR mládeže ve sportovní střelbě ze vzuchových zbraní

V sobotu 2. dubna 2016 se v Plzni na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň uskutečnila vrcholná soutěž „vzduchovkové“ sezóny - Mistrovství ČR mládeže pro rok 2016 ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Pomyslíme-li, že v celé ČR se věnuje tréninku mládeže přibližně 100 střeleckých klubů, v nichž je registrováno cca 1 000 žáků ve věku do 14 let, je tedy už velkým úspěchem, dostat se vůbec do nominace na MČR. Podmínky pro nominaci byly tento rok dost tvrdé, a tak letošním „nominačním sítem“ prošlo jen 139 nejlepších chlapců a dívek z 33 sportovně střeleckých klubů ČSS. Tito mladí střelci soutěžili ve čtyřech kategoriích – chlapci do 12 let, dívky do 12 let, chlapci do 14 let a dívky do 14 let. Každoročně také nechybí soutěž družstev do 12 let a do 14 let. Organizací tohoto Mistrovství byl letos pověřen SSK Dukla Plzeň a SSK Plzeň - Slovany.

            Z ostrožského klubu byli nominováni Jakub Hlaváček, Radek Kalný, Nicol Šopíková a Josef Halíček. Konkurence byla letos opravdu velká, a tak se nám do finále nikdo neprostřílel. Nejlepší výkon předvedl na svém prvním MČR benjamínek, teprve jedenáctiletý, Josef Halíček, který nastřílel 295 bodů a obsadil v kategorii chlapci do 12 let 10. místo (38 střelců). V kategorii chlapci do 14 let se nejvíce dařilo Jakubu Hlaváčkovi. Nastřílel 294 bodů a skončil na 28. místě. V téže kategorii také soutěžil Radek Kalný. Za nástřel 293 bodů mu připadla 31. příčka (48 střelců). V kategorii dívky do 14 let soutěžila také Nicol Šopíková. Na svém druhém MČR si vystřílela za 291 bodů 28. místo (32 střelkyň).

            Všem našim svěřencům závěrem přeji hodně štěstí, ale když to někdy nevyjde, tak neházejte flintu do žita, neboť bez ní se my střelci neobejdeme.