Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

MČR mládeže ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní

V sobotu 24. března 2018 se v Plzni na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň uskutečnila vrcholná soutěž „vzduchovkové“ sezóny - Mistrovství ČR mládeže pro rok 2018 ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Pomyslíme-li, že v celé ČR se věnuje tréninku mládeže přibližně 100 střeleckých klubů, v nichž je registrováno cca 1 000 žáků ve věku do 14 let, je tedy už velkým úspěchem, dostat se vůbec do nominace na MČR. Podmínky pro nominaci byly tento rok dost tvrdé, a tak letošním „nominačním sítem“ prošlo jen 186 nejlepších chlapců a dívek z 37 sportovně střeleckých klubů ČSS. Tito mladí střelci soutěžili ve čtyřech kategoriích – chlapci do 12 let, dívky do 12 let, chlapci do 14 let a dívky do 14 let. Každoročně také nechybí soutěž družstev do 12 let a do 14 let. Organizací tohoto Mistrovství byl letos pověřen SSK Dukla Plzeň. Obě kategorie střílely na elektronická terčová zařízení Sius a letos se poprvé počítaly výsledky na „desetiny“.

Z ostrožského klubu byli nominováni Josef Halíček a Lukáš Hálka. Konkurence byla letos opravdu velká, a tak se nám do finále nikdo neprostřílel. Lepší z dvou jmenovaných chlapců byl Lukáš Hálka, který nastřílel 310,4 bodů a obsadil v kategorii chlapci do 14. let 22. místo. Jeho kamarád Josef Halíček skončil ve stejné kategorii s 310,0 body na 26. místě. V této kategorii startovalo 79 střelců.

Klukům závěrem přeji hodně štěstí, ale když to někdy nevyjde, tak neházejte flintu do žita, neboť bez ní se střelci neobejdou.