Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

MČR mládeže ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní

V sobotu 1. dubna 2017 se v Plzni na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň uskutečnila vrcholná soutěž „vzduchovkové“ sezóny - Mistrovství ČR mládeže pro rok 2017 ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Pomyslíme-li, že v celé ČR se věnuje tréninku mládeže přibližně 100 střeleckých klubů, v nichž je registrováno cca 1 000 žáků ve věku do 14 let, je tedy už velkým úspěchem, dostat se vůbec do nominace na MČR. Podmínky pro nominaci byly tento rok dost tvrdé, a tak letošním „nominačním sítem“ prošlo jen 152 nejlepších chlapců a dívek z 37 sportovně střeleckých klubů ČSS. Tito mladí střelci soutěžili ve čtyřech kategoriích – chlapci do 12 let, dívky do 12 let, chlapci do 14 let a dívky do 14 let. Každoročně také nechybí soutěž družstev do 12 let a do 14 let. Organizací tohoto Mistrovství byl letos pověřen SSK Dukla Plzeň. Poprvé také obě kategorie střílely na elektronická terčová zařízení Sius.

            Z ostrožského klubu byli nominováni Josef Halíček, Lukáš Hálka a Radek Jestřabík.  Konkurence byla letos opravdu velká, a tak se nám do finále nikdo neprostřílel. Nejlepší výkon předvedl na svém prvním MČR Radek Jestřabík, který nastřílel 296 bodů a obsadil v kategorii chlapci do 14. let 31. místo (54 střelců). V kategorii chlapci do 12 let se nejvíce dařilo Josefu Halíčkovi. Nastřílel 295 bodů a skončil na 11. místě. V této kategorii soutěžil ještě Lukáš Hálka, který na ty své velké výsledky teprve čeká. Za nástřel 284 bodů mu připadla 32. příčka (36 střelců).

            Všem našim svěřencům závěrem přeji hodně štěstí, ale když to někdy nevyjde, tak neházejte flintu do žita, neboť bez ní se střelci neobejdou.