Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

MČR mládeže ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní

V sobotu 4. dubna 2015 se v Plzni na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň uskutečnila vrcholná soutěž „vzduchovkové“ sezóny - Mistrovství ČR mládeže pro rok 2015 ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Pomyslíme-li, že v celé ČR se věnuje tréninku mládeže přibližně 100 střeleckých klubů, v nichž je registrováno cca 1 000 žáků ve věku do 14 let, je tedy už velkým úspěchem, dostat se vůbec do nominace na MČR. Podmínky pro nominaci byly tento rok dost tvrdé, a tak letošním „nominačním sítem“ prošlo jen 157 nejlepších chlapců a dívek z 39 sportovně střeleckých klubů ČSS. Tito mladí střelci soutěžili ve čtyřech kategoriích – chlapci do 12 let, dívky do 12 let, chlapci do 14 let a dívky do 14 let. Každoročně také nechybí soutěž družstev do 12 let a do 14 let. Organizací tohoto Mistrovství byl letos pověřen SSK Dukla Plzeň a SSK Plzeň - Slovany.

            Z ostrožského klubu byli nominováni Vít Turčin, Jakub Hlaváček, Zuzana Ilková a Nicol Šopíková. Konkurence byla letos opravdu velká, a tak se nám do finále nikdo neprostřílel. Zuzana Ilková střelila nástřel 297 bodů a obsadila v kategorii dívky do 14 let 12. místo. V kategorii chlapci do 14 let se nejvíce dařilo Jakubu Hlaváčkovi. Nastřílel 296 bodů a skončil na 17. místě. V téže kategorii také soutěžil Vít Turčin. Za nástřel 391 bodů mu připadla 33. příčka. V kategorii dívky do 12. let jsme měli Nicol Šopíkovou. Na svém prvním MČR si vystřílela za 283 bodů 28. místo. Ve sloučené kategorii družstev do 14. let obsadila naše družstva, posílená o střelce z Nivnice, Březolup a Uh. Brodu 10. a 19. místo.

            Všem našim svěřencům závěrem přeji hodně štěstí, ale když to někdy nevyjde, tak neházejte flintu do žita, neboť bez ní se my střelci neobejdeme.