Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

MČR mládeže ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní

            V sobotu 5. dubna 2014 se v Plzni na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň uskutečnila vrcholná soutěž „vzduchovkové“ sezóny - Mistrovství ČR mládeže pro rok 2014 ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Pomyslíme-li, že v celé ČR se věnuje tréninku mládeže přibližně 100 střeleckých klubů, v nichž je registrováno cca 1 000 žáků ve věku do 14 let, je tedy už velkým úspěchem, dostat se vůbec do nominace na MČR. Letošním „nominačním sítem“ prošlo 151 nejlepších chlapců a dívek z 37 sportovně střeleckých klubů ČSS. Tito mladí střelci soutěžili ve čtyřech kategoriích – chlapci do 12 let, dívky do 12 let, chlapci do 14 let a dívky do 14 let. Každoročně také nechybí soutěž družstev do 12 let a do 14 let. Organizací tohoto Mistrovství byl letos pověřen SSK Dukla Plzeň a SSK Plzeň - Slovany.

            Z ostrožského klubu byli nominováni Jan Hendrych, Adam Procházka, Dominik Hájek, Zuzana Ilková, Tereza Konečná, Vít Turčin a Jakub Hlaváček. Největší radost, i když ne medailovou, sobě i nám trenérům udělala Zuzana Ilková. Střelila neuvěřitelný nástřel 299 bodů z 300 možných a postoupila do finále z 8. místa v kategorii dívky do 14 let (v této kategorii startovalo 38 závodnic a 7 střelkyň před Zuzanou nastřílelo absolutní nástřel 300 bodů). Nervozita ve finále byla obrovská, jelikož se ocitla v této situaci poprvé. Střílelo se na elektronické terče a Zuzana své první finále zvládla na jedničku. Předvedla dokonalou „šou“ pro diváky jako na olympiádě a bravurně se prostřílela až na 5. místo. Neminula ani jednou desítku, což diváci ocenili potleskem.

            V kategorii chlapci do 14 let se nejvíce dařilo Janu Hendrychovi, který měl zároveň tak trochu smůlu. O vlásek mu unikl postup do finále, a tak se musel spokojit s 9. místem. Jeho výkon – 298 bodů jen dokazuje, že konkurence byla opravdu velká.

 

A jak dopadli ostatní? Posuďte sami.

 

Kategorie jednotlivci do 12 let – chlapci (36 závodníků):

Vít Turčin – 24. místo – 286 bodů

Jakub Hlaváček – 36. místo – 254 bodů

 

Kategorie jednotlivci do 14 let – dívky (38 závodnic):

Tereza Konečná – 37. místo – 285 bodů

 

Kategorie jednotlivci do 14 let – chlapci (58 závodníků):

Dominik Hájek – 28. místo – 294 bodů

Adam Procházka – 31. místo – 292 bodů

 

Kategorie družstva do 12 let (14 družstev):

Zlínské KS A –Turčin, Hlaváček, Zálešáková – 13. místo – 830 bodů

 

Kategorie družstva do 14 let (26 družstev):

SSK Uh. Ostroh – Hájek, Ilková, Hendrych – 10. místo – 891 bodů

Zlínské KS – Procházka, Konečná, Grebeníček – 22. místo – 870 bodů

 

            O tom, že výsledky jsou vyšší a vyšší, že konkurence rok od roku roste, svědčí i fakt, že finále jednotlivců v kategoriích do 14 let se stalo již nezbytností. Střelba na desetiny bodu, která je možná pouze na elektronických terčích, s jistotou přináší zvýšení objektivity ze strany hodnocení, a také spravedlivě postupovým klíčem přivádí na mety nejvyšší ty nejlepší a psychicky odolné střelce.

                       

            Všem našim svěřencům závěrem přeji hodně štěstí, ale když to někdy nevyjde, tak neházejte flintu do žita, neboť bez ní se my střelci neobejdeme.