Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Martina Bahulová se stala vicemistrní republiky pro rok 2015

Ve dnech 12.-13.9.2014 se konala na střelnici v Plzni vrcholná soutěž ve sportovní střelbě v kulových disciplínách (malorážce) - Mistrovství České republiky.

Za SSK Uh. Ostroh si nominaci na republikový šampionát vybojovala Sabina Vaculíková a Martina Bahulová, které i letos úspěšně odstřílely kontrolní závody reprezentace a naši mladí střelci, kteří již druhým rokem střílí z malorážky – Zuzana Ilková, Aneta Opluštilová, Adam Procházka a Radek Kalný. Nejlépe se z „benjamínků“ dařilo Zuzaně Ilkové, která nastřílela v disciplíně Sportovní malorážka 3x20 522 bodů a obsadila 22. místo a v disciplíně Sportovní malorážka 60 ran vleže 566 bodů. Ty však stačily jen na 31. místo.

Špičkového úspěchu však dosáhla Martina. V nejtěžší disciplíně Sportovní malorážka 3x20 ran v kategorii Dorostenky jí chyběl pouze jeden bod, aby se stala Mistrní republiky, a tak se musela spokojit s méně populárním titulem – vicemistr. Nastřílela 569 bodů. Podílela se také na stříbrné medaili v družstvech. V disciplíně Sportovní malorážka 60 ran vleže už se tak Martině nedařilo. Obsadila 13. místo s nástřelem 580 bodů. I to však stačilo v družstvech na bronzovou medaili. Sabina Vaculíková se v disciplíně Sportovní malorážka 3x20 ran v kategorii Juniorky probojovala s 566 body ze sedmého místa do finálové osmičky, ale nakonec skončila osmá. V disciplíně Sportovní malorážka 60 ran vleže nastřílela 583 bodů, které stačily na 11. místo.