Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Malůš se stal Mistrem České republiky

12. – 13.července se v Uherském Ostrohu konalo Mistrovství České republiky ve střelbě z předovek. Sjelo se 66 přihlášených závodníků z celé ČR. O náročnosti a velké konkurenci svědčí fakt, že bylo zaregistrováno celkem 208 startů a tudíž jsme se měli, coby pořadatelé, co otáčet. V jednotlivcích střelci bojovali o titul „Mistra České republiky pro rok 2014“ v jedenácti disciplínách a v soutěži družstev se střílelo o stejný titul ve třech disciplínách. Pro SSK Uh. Ostroh dopadlo toto MČR výtečně. Naši střelci vybojovali 1 zlatou, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.

Jediným medailistou z našeho klubu v jednotlivcích byl sice jen Miroslav Malůš, ale stálo to za to. Potvrdil své kvality a konečně si opět vystřílel absolutním nástřelem 100 bodů v disciplíně Vetterli – perkusní puška civilní Titul „Mistr republiky“. Zároveň přidal i bronz v disciplíně Tanegashima – doutnáková puška za 94 nastřílené body.

Stříbro pro „naše barvy“ přineslo v soutěži družstev družstvo SSK Uh. Ostroh ve složení Martina Hezucká, Zdeněk Ilek a Stanislav Staněk. Pouze dva body je dělily od získání titulu „Mistr republiky pro rok 2014“ v disciplíně perkusní puška civilní. Nastříleli 271 bodů.

Družstvo SSK Uh. Ostroh II. ve složení Milan Jozek, Stanislav Staněk a Martina Hezucká pak ještě vystřílelo jeden bronz nástřelem 270 bodů. A konečně poslední 3. místo vybojovalo Zlínské KS, kde si Martina Hezucká a Zdeněk Ilek vypůjčili buchlovského střelce Stanislava Hromadu. Společně pak nastříleli v disciplíně perkusní pistole civilní 272 bodů.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem sponzorům, kteří nám svými sponzorskými příspěvky významně pomohli udržet, dnes již vysoký, standart tohoto prestižního závodu. Za SSK     Uh. Ostroh děkuji tedy Městu Uh. Ostroh, Zlínskému krajskému sdružení, firmě TIPRO s.r.o., firmě VHS Javorník – CZ s.r.o., firmě DROSTAV – Zdeněk Kunovjánek a firmě OSTROH, spol.s.r.o.