Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Malůš nastřílel v Itálii nový český rekord

Čtveřice reprezentantů České republiky se 5. - 7.dubna zúčastnila druhého ročníku Grand Prix Itálie  ve sportovní střelbě z historických zbraní - předovek.

Závod se konal ve střeleckém areálu blízko Verony, u města Valeggio Sul Mincio a celkově tam bylo 134 startujících z 11 zemí Evropy. Vysoká mezinárodní účast ukazuje, že tento závod má velkou perspektivu a i když to byl prvním závodem sezony 2019, střelci zde dosahovali skvělých výsledků. 

Ve výpravě za ČR byli zkušení střelci: Josef Forman, Petr Králíček, Antonín Pomeisl a reprezentant z ostrožského střeleckého klubu Miroslav Malůš, kteří se i v silné mezinárodní konkurenci neztratili. Celkově přivezli šest medailí jednotlivců a dvě medaile družstev. Dvě zlaté a jednu bronzovou medaili získal i Miroslav Malůš. První zlatou za absolutní nástřel 100 bodů s doutnákovou mušketou vkleče. Jedná se o nový český rekord a vyrovnání světového rekordu. Druhé zlato pak za nástřel 97 bodů v disciplíně doutnáková mušketa vstoje a v disciplíně perkusní puška civilní vstoje přidal ještě bronz za 97 bodů.

Mirovi přejeme hodně dalších sportovních úspěchů a skvělých výsledků!

 

   ctyri_musketyri.jpg dscf4454.jpg mira_a_stovka-terc.jpg narodni_rekord_potvrzeni-terc.jpg