Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Ilková stříbrná na Mistrovství ČR

           V sobotu 5. dubna 2013 se v Plzni na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň uskutečnila vrcholná soutěž „vzduchovkové“ sezóny - Mistrovství ČR mládeže pro rok 2013 ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Pomyslíme-li, že v celé ČR se věnuje tréninku mládeže přibližně 100 střeleckých klubů, v nichž je registrováno cca 1 000 žáků ve věku do 14 let, je tedy už velkým úspěchem, dostat se vůbec do nominace na MČR. Letošním „nominačním sítem“ prošlo 157 nejlepších chlapců a dívek z 33 sportovně střeleckých klubů ČSS. Tito mladí střelci soutěžili ve čtyřech kategoriích – chlapci do 12 let, dívky do 12 let, chlapci do 14 let a dívky do 14 let. Každoročně také nechybí soutěž družstev do 12 let a do 14 let. Organizací tohoto Mistrovství byl letos pověřen SSK Dukla Plzeň a SSK Plzeň - Slovany.

            Z ostrožského klubu byli nominováni Jan Bahula, Jan Hendrych, Adam Procházka, Dominik Hájek, Zuzana Ilková a Vít Turčin. Největší radost sobě i nám trenérům udělala Zuzana Ilková. Střelila neuvěřitelný nástřel 299 bodů z 300 možných a získala tak STŘÍBRNOU MEDAILI v kategorii dívky do 12 let (v této kategorii startovalo 26 střelkyň). Z našich mladých střelců se takový výkon zatím podařil jen v roce 2008 Sabině Vaculíkové a vloni Dominiku Hájkovi.

            Bohužel další medaili v soutěži družstev do 14 let, o které jsme tajně snili, a na kterou měli hoši natrénováno, se nepodařila vystřílet, neboť žhavá želízka v ohni během závodu nějak vyhasla. Nervy totiž pracovaly na plné obrátky, a tak se kluci museli seznámit s novými pořekadly, že každý den není posvícení, a když nejde o život, nejde o nic – řečeno slušnou formou.  

 

A jak dopadli ostatní? Posuďte sami.

 

Kategorie jednotlivci do 12 let – chlapci (43 závodníků):

Vít Turčin – 27. místo – 288 bodů

Kategorie jednotlivci do 14 let – chlapci (57 závodníků):

Dominik Hájek – 23. místo – 295 bodů

Adam Procházka – 26. místo – 295 bodů

Jan Hendrych – 40. místo – 292 bodů

Jan Bahula – 45. místo – 288 bodů

Kategorie družstva do 12 let (16 družstev):

Zlínské KS B – Ilková, Turčin, Bečica – 12. místo – 848 bodů

Kategorie družstva do 14 let (21 družstev):

SSK Uh. Ostroh – Hájek, Procházka, Hendrych – 13. místo – 882 bodů

Zlínské KS A – Kolková, Ondrašík, Bahula – 16. místo – 879 bodů

           

               O tom, že výsledky jsou vyšší a vyšší, že konkurence rok od roku roste, svědčí i fakt, že se v kategoriích do 14 let uskutečnilo finále jednotlivců, které postupovým klíčem přivedlo na mety nejvyšší ty nejlepší a psychicky odolné střelce.  

            Všem našim svěřencům závěrem přeji hodně štěstí, ale když to někdy nevyjde, tak neházejte flintu do žita, neboť bez ní se my střelci neobejdeme.