Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Hájek s Procházkou stříbrní na Mistrovství ČR

V sobotu 7. dubna 2012 se v tělocvičně Základní školy v Brandýse nad Labem uskutečnila vrcholná soutěž „vzduchovkové“ sezóny - Mistrovství ČR mládeže pro rok 2012 ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky 30 ran vleže. Pomyslíme-li, že v celé ČR se věnuje tréninku mládeže přibližně 100 střeleckých klubů, v nichž je registrováno cca 1 000 žáků ve věku do 14 let, je tedy už velkým úspěchem, dostat se vůbec do nominace na MČR. Letošním „nominačním sítem“ prošlo 147 nejlepších chlapců a dívek z 33 sportovně střeleckých klubů ČSS. Tito mladí střelci soutěžili ve čtyřech kategoriích – chlapci do 12 let, dívky do 12 let, chlapci do 14 let a dívky do 14 let. Každoročně také nechybí soutěž družstev do 12 let a do 14 let. Organizací tohoto Mistrovství byl letos pověřen Sportovně střelecký klub ASK Brandýs nad Labem.

Z našich mladých střelců byli nominováni Jan Hendrych, Adam Procházka, Dominik Hájek, Zuzana Ilková a Jan Bahula. Největší radost sobě i nám trenérům udělal Dominik Hájek a Adam Procházka. Dominik střelil neuvěřitelný nástřel 299 bodů z 300 možných a získal tak STŘÍBRNOU MEDAILI v kategorii chlapci do 12 let (v této kategorii startovalo 39 střelců). Z našich mladých střelců se takový výkon zatím podařil jen Sabině Vaculíkové, a to v roce 2008. Adam své STŘÍBRNÉ umístění vystřílel v soutěži družstev do 12 let společně s Kateřinou Kolkovou a Jakubem Ondrašíkem z Březolup. Toto družstvo startovalo pod názvem Zlínské KS, nastřílelo 888 bodů a právem si odvezlo obrovský pohár. „Slůlu“ a 4. místo si vystřílelo družstvo mateřského klubu SSK Uh. Ostroh ve složení Dominik Hájek, Zuzana Ilková a Jan Hendrych. Ti jeli do Brandýsa obhájit alespoň loňský bronz. I když měli shodný počet bodů jako družstvo na třetím místě (887), počet nastřelených centrových desítek nakonec rozhodl o čtvrté příčce.

A jak dopadli ostatní? Výborně – posuďte sami.

 

Kategorie jednotlivci do 12 let – chlapci (39 závodníků):

Adam Procházka – 12. místo – 294 bodů

Jan Hendrych – 16. místo – 292 bodů

 

Kategorie jednotlivci do 12 let – dívky (14 závodnic):

Zuzana Ilková – 6. místo – 296 bodů

 

Kategorie jednotlivci do 14 let – chlapci (67 závodníků):

Jan Bahula – 20. místo – 296 bodů

 

Kategorie družstva do 14 let (25 družstev):

Zlínské KS – Smetanová, Bahula, Stuchlíková – 13. místo – 885 bodů

 

O tom, že výsledky jsou vyšší a vyšší, že konkurence rok od roku roste, svědčí i fakt, že se letos poprvé uskutečnilo v kategoriích do 14 let finále jednotlivců, které postupovým klíčem přivedlo na mety nejvyšší ty nejlepší a psychicky odolné střelce.

Všem našim svěřencům závěrem přeji vyšší a vyšší výsledky, ale když to někdy nevyjde, tak neházejte flintu do žita, neboť bez ní se my střelci neobejdeme.