Sportovně střelecký klub Uherský Ostroh

Absolutní nástřel Zuzany Ilkové

Střelecká „vzduchovková“ sezóna mládeže sice již začala závody, které jsou takzvaně na pokračování – jsou jen jednotlivými koly velkého závodu, což znamená, že budou vyhodnoceny až na jaro 2013. Článků o úspěších našich mladých střelců tedy bude míň než obvykle. Někteří zajásají, někteří si budou myslet, že jsme s prací mládeže sekli, ale skutečnost je taková, že i k podporování mládeže musí kluby sehnat sponzory, a protože peněz je málo, tak i peněz na zakoupení cen není nazbyt. A to víte, že to mladé střelce tak nebaví, jezdit po závodech, kde si jen odstřílí a nic za to nedostanou. Proto jsme rádi za každý závod kilometrově dostupný, který má pro děti lákavé cenové zhodnocení.

A tak jsme se 17.11.2012, v den státního svátku, vypravili do Šumvaldu kde se konala Velká cena Mikroregionu Uničov. O tom, že se nám cesta vyplatila, svědčí fakt, že Ostrožané opět ukázali, že se s nimi musí počítat, a že se umí řídit heslem „přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem“. Dvě zlaté, dvě stříbrné a jeden bronz – co víc jsme si mohli přát? A navíc dosažení výsledku dvojitě zlatého! Tak to se podaří jen zřídka.

Největší radost nám trenérům i sama sobě totiž udělala Zuzana Ilková, která střelila v kategorii do 12 let absolutní nástřel 300 bodů ze tři sta možných (22 centrových desítek a 8 tzv. líznutých). Za svůj výkon, absolutní nástřel a zároveň osobní rekord sklidila v Šumvaldu velké ovace. Odvezla si odsud nádherný pohár a navíc také zlatou plaketu za nejlepší výkon závodu. Stříbrný pohár si vystřílel Adam Procházka za také neuvěřitelných 299 bodů. V téže kategorii pak ještě přidal bronz nástřelem 296 bodů Dominik Hájek. Jana Hendrycha tím posunuli výše jmenovaní střelci na smolnou 4. příčku. Za výkon 295 nastřílených bodů se ale rozhodně nemusí stydět. Náš „benjamínek“ Vít Turčin, který netrpělivě čeká na novou „flintu“, kterou jsme mu pořídili, udržuje své výsledky nad hranicí 280, což je velmi dobré pro nominaci na MČR. Střelil 285 bodů a obsadil 6. místo. V kategorii do 14 let máme jednoho zástupce, a to Jana Bahulu. Ten měl, bohužel smůlu jako Honza Hendrych, protože mu výsledek 295 bodů stačil „jen“ na 4. místo.  

Disciplínu VzPu 40 ran vleže střílí dvě naše střelkyně. Zlato si suverénně vystřílela Martina Babulová výkonem 384 bobů. Přestřílela o 15 bodů Sabinu Vaculíkovou a posunula ji na druhé místo. Z výsledků vidíte, že místní střelci neměli moc možností na umístění, a proto bych chtěla Zuzaně poblahopřát k supr výkonu a všem ostatním za velmi skvělé výsledky a popřát jim ještě víc a víc místění v nové střelecké sezóně.